O Ziemię dbamy, bo ją kochamy ! undefined

O Ziemię dbamy, bo ją kochamy !

"Edukacja środowiskowa - pierwsza w planie,
na cóż bowiem zda się liczenie, czytanie,
gdy życia na Ziemi nie stanie"
I. Oksińska

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przedszkolaki podczas zajęć realizowanych w ramach programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" dowiedziały się jak ważne jest dbanie o ziemię i w jaki sposób możemy to robić, aby nasze środowisko przyrodnicze było przyjazne dla ludzi, zwierząt i roślin.
Dzieci powtarzały swoje wiadomości na temat segregacji śmieci, przypomniały sobie co to jest recykling, wykonywały prace plastyczne związaną z naszą planetą- Ziemią. Na koniec odbyliśmy spacer ekologiczny po najbliższej okolicy.
Nasze przedszkole od lat szczegółowo realizuje treści związane z ochroną środowiska. Pragniemy zaszczepić u dzieci empatię, szacunek i miłość do przyrody. Wierzymy głęboko, że człowiek jest o wiele szczęśliwszy, żyjąc w zgodzie i harmonii z naturą.
O takiej harmonii w przyrodzie oraz dobrym wychowaniu traktował spektakl teatralny pt. Bal u królowej kwiatów", który przedstawił dla dzieci, goszczący w przedszkolu teatrzyk Skrzat z Krakowa. Przedstawienie było pełne humoru. Młodzi aktorzy mieli bardzo dobry kontakt z widzami - naszymi przedszkolakami, aż milo było patrzeć na tak radosne reakcje dzieci podczas spektaklu.
PRZYPOMINAJKA: Od kilkunastu lat organizujemy przedszkolny konkurs "Zbieramy surowce wtórne". Przez te wszystkie lata odzyskaliśmy imponująca, jak na mała placówkę, ilość SUROWCÓW: makulatury, puszek, baterii, płyt CD, a wcześniej także butelek typu "pet". Za fundusze uzyskane za surowce wtórne uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy i nagrody.
Przypominamy rodzicom, że surowce na konkurs można przynosić do 15 maja b.r.
Wieslawa Dudek