OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 8-9.11.2018 undefined

OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 8-9.11.2018

8.11.2018 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w uroczystości zorganizowanej z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda z grup zaangażowała się całym sercem w to wydarzenie. Uroczystość rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego", następnie dzieci z grupy "Biedronek" w metaforyczny i wzruszający sposób przedstawiły swoim kolegom i koleżankom burzliwe losy naszej ojczyzny od momentu kiedy nasz kraj zniknął z mapy świata do chwili kiedy po 123 latach niewoli, Polska odzyskała wolność i niepodległość. Wkrótce potem sceną zawładnęły pozostałe grupy, które zaprezentowały bogatą kulturę naszego kraju prezentując tańce charakterystyczne dla wybranych regionów naszego kraju. Czwartkowe spotkanie było również okazją do ogłoszenia wyników rodzinnego konkursu plastycznego "Polska - moja ojczyzna" zorganizowanego w ramach międzynarodowego projektu "Piękna nasza Polska cała."

Z kolei 9.11.2018 r. punktualnie o 11.11 razem z prawie całą Polską zaśpiewaliśmy "Mazurek Dąbrowskiego" - Polski hymn. Łza się w oku kręci kiedy widzi się takie małe dzieciaki, które z taką dumą i radością śpiewają tą pieśń.

Krystyna Anna P18