Obchody ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI undefined

Obchody ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Wydarzeniem, które ma znaczące miejsce w edukacji patriotycznej, są obchody Narodowego Święta Niepodległości. Co roku z tej okazji w przeddzień 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Państwo Polskie niepodległości obchodzimy to ważne święto.

Dlatego też w czwartek, 10 listopada, każdy przedszkolak z biało-czerwonym kotylionem na lewej piersi poznał najważniejsze informacje dotyczące historii swego kraju oraz drogi ku odzyskaniu wolności. Treści te były oczywiście dostosowane do wieku dzieci.

Przedszkolaki wykonały również prace plastyczne: w grupie "Piratów" i "Sów Mądrych Głów" dzieci kolorowały piękne godła naszego kraju a "Krasnale" wykonały flagę Polski.

Dzięki bardzo dobrej współpracy z nauczycielami Gimnazjum w Malechowie nasze przedszkolaki mogły uczestniczyć w ciekawej lekcji historii.

Pani Marta Perzyńska, nauczyciel historii w tutejszym gimnazjum, zaprosiła nas do swojej sali lekcyjnej. Tam w otoczeniu przeróżnych historycznych przedmiotów, map, starych fotografii, portretów ważnych przywódców naszego kraju dzieci obejrzały film pt. "Polskie symbole narodowe" i utrwaliły swoją wiedzę na ten temat. Zaśpiewały wspólnie piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem", która wywołała radość i dumę oraz rozbudziła patriotyczne uczucia. Cała społeczność przedszkolna odśpiewała także hymn Polski 'Mazurek Dąbrowskiego".

Dzieci tak jak potrafiły, słowem i piosenką, oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.

Takie chwile uczą nas wszystkich jak być dobrym Polakiem,
który nie zapomina o historii swego kraju, szanuje narodowe symbole:
godło, hymn i barwy narodowe.

11.11.2016
Danuta Sieklucka