Dzień Transplantacji

Obdaruj sobą innych - akcja społeczna

Od 3 lat w naszym przedszkolu uczestniczymy w projekcie "Obdaruj sobą innych", który nagłaśnia ideę transplantacji.

Jest to akcja społeczna, którą prowadzi Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi. Promowanie transplantacji oraz honorowego krwiodawstwa w ramach jednej kampanii (Krewniacy) ułatwia uzyskanie akceptacji społecznej idei transplantacji oraz jej upowszechnienie.

W naszym przedszkolu umożliwiamy pobranie "Oświadczenia woli" - jest to mała kartka, wielkości dowodu osobistego, na której jest napisany tekst zgody na pobranie narządów i tkanek do przeszczepu po śmierci. Wypełnione oświadczenie należy nosić przy sobie - najlepiej w portfelu. Ułatwia ono bliskim uszanowanie wyrażonej w ten sposób woli, a lekarzom szybkie podjęcie odpowiednich działań.

O oświadczeniu przypominamy rodzicom naszych przedszkolaków, ale i wszystkim pracownikom przedszkola, szczególnie w Dniu Transplantacji, który jest obchodzony 26 stycznia.
02.01.2012
Iza Jaworska