Odwiedziny Żołnierzy Wojska Polskiego undefined
Święto Wojska Polskiego

Odwiedziny Żołnierzy Wojska Polskiego

W środę 8 czerwca Leśnie Skrzaty spotkała wielka przygoda-odwiedzili ich żołnierze Wojska Polskiego.
Wizytę złożyli nam: Kapitan Artur Leśniewski oraz Starszy Kapral Michał Janiak z 10 WARSZAWSKIEGO PUŁKU SAMOCHODOWEGO.
Dzieci dowiedziały się wszystkiego o umundurowaniu galowym , wyjściowym i ćwiczebnym noszonym przez żołnierzy, zapoznały się ze stopniami wojskowymi, z wyposażeniem poligonowym, z nakryciem głowy.
Miały okazje wziąć udział w krótkim szkoleniu wojskowym oraz przećwiczyć kilka komend.Na koniec nasi goście zaśpiewali piosenkę żołnierską,ucząc dzieci refrenu, co pokazało ze Wojsko Polskie oprócz ważnych zadań związanych z obroną kraju jest także rozśpiewane i przyjazne dzieciom.Serdecznie dziękujemy za interesujące i pouczające spotkanie!
08.06.2016
Barbara Regulska