"Ogniste wafle" z "KRASNOLUDKAMI" w roli głównej!!! undefined

"Ogniste wafle" z "KRASNOLUDKAMI" w roli głównej!!!

3 kwietnia dzieci z grupy "Krasnoludki" wraz ze swoimi Paniami - Sylwią i Haliną wyruszyły na wycieczkę autokarową do Brus - Jagli. A po co?? A na warsztaty regionalne do Chaty Kaszubskiej.

Po przyjeździe dzieciaki przygotowały się do zajęć. Umyły ręce i założyły fartuszki. Następnie uczestniczyły w części teoretycznej przygotowanej przez Pana Krzysztofa. W tej części dzieci dowiedziały się jak to z waflami było i jak dochodzono do ich ostatecznego wyglądu i smaku. Widziały także dawne wafelnice, które nie były elektryczne lecz potrzebne było palenisko z ogniem.

Kolejnym punktem było przedstawienie przez Panią Danusię przepisu i sposobu przyrządzenia ciasta na wafle.
Po tej części dzieci zajęły swoje stanowiska i wzięły się do pracy. Nie obyło się bez wylanego mleka, rozsypanej mąki czy też rozbitych po całej sali jajek.

Dzieci wiernie mieszały ciasto aby nie było ani jednej grudki. Następnie swoje ciasto wylały na patelnię i posprzątały swoje stanowisko pracy. Pyszne wafle dzieci same sobie posmarowały dżemem lub cukrem pudrem.
Do pysznych wafli Krasnoludki piły kawę zbożową z mlekiem.

W międzyczasie Pan Krzysztof opowiadał dzieciom o dawnych przedmiotach codziennego użytku. Także goście mieli okazję zagrać na kaszubskich instrumentach muzycznych takich jak diabelskie skrzypce czy też burczybas łańcuchowy.

Po degustacji wafli, dzieci otrzymały grupowy certyfikat uczestnictwa w warsztatach oraz specjalny przepis wafli z Chaty Kaszubskiej.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Pani Danusi oraz Panu Krzysztofowi za wspaniałe warsztaty, wiedzę, jaka została nam przekazana, miłą atmosferę, a także ogromne serce, jakie wkładacie w przeprowadzanie warsztatów regionalnych.
Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy na kolejnych warsztatach. :)
Halina Bławat