Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka undefined

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

"Nie ma dzieci- są ludzie..." Janusz Korczak

Najważniejszym aktem prawnym, który określa prawa dziecka jest Konwencja Praw Dziecka. Polska podpisała Konwencję o Prawach Dziecka w 1991 roku. Oznacza to, że zobowiązuje się do przestrzegania i szanowania praw wszystkich dzieci.
20 listopada w grupie starszaków odbyły się zajęcia podczas których dzieci poznały swoje prawa. Mogły wyrazić swoje spostrzeżenia i odczucia dotyczące sytuacji przedstawionych na ilustracjach. Obejrzały również film przedstawiający historię małego chłopca o imieniu Diego, który z nowymi przyjaciółmi zaprosił dzieci na ciekawą lekcję o prawach dziecka.
Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały karty mówiące o omawianych prawach. Po zajęciach nadszedł czas na swobodną zabawę i chwile radości.
22.11.2017
Anna Rabenda