Ogólnopolski programu edukacji stomatologicznej "Niesamowity świat higieny jamy ustnej"  undefined

Słoneczka i Tygryski uczestniczyły w zajęciach prowadzonych w ramach ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej "Niesamowity świat higieny jamy ustnej". Program przygotowany został przez ekspertów Instytutu Blend-a-med i Oral-B. Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Podczas zajęć przedszkolaki zdobywały niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dzięki uczestnictwie w Programie dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat, obejrzały film edukacyjny przygotowany przez organizatorów programu. Z filmu nauczyły się wszystkiego o swoich zębach i codziennym dbaniu o stan jamy ustnej. Do programu zostali zaproszeni również rodzice, dla których organizatorzy przygotowali poradnik "Pomóż mi odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł". Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał imienny certyfikat ukończenia kursu "Niesamowitego Świata Higieny Jamy Ustnej" – nagrodę za gwiazdorski uśmiech.
16.06.2019
Paulina Gniewek