Owocowa uczta undefined
Święto Wojska Polskiego

Owocowa uczta

Jesień zagościła już w ogrodzie, w sadzie ale także w parku i lesie. Przedszkolaki w ostatnich dwóch tygodniach gromadziły dary pani jesieni w przedszkolnych kącikach przyrody. Przynosiły owoce z sadu i warzywa z ogrodu. Poznawały ich wygląd, zapach ale również smak. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce i warzywa – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Sezon na pyszne dary pani jesieni trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Dlatego też dzieci z grupy "Muchomorki" z panią Barbarą Ostrowską wykonały pyszną i zdrową sałatkę owocową, natomiast dzieci z grupy "Skrzaty" z panią Jolantą Romanowską przygotowały szarlotkę. Na początku dzieci umyły owoce, przybory kuchenne, a także ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiły do krojenia owoców i mieszania. Grupa młodsza po połączeniu składników mogła zdegustować sałatkę. Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziły? Grupa starsza z pomocą wychowawcy przygotowała dodatkowo ciasto kruche na szarlotkę, które umieściły w blaszce, wyłożyły na nie pokrojone owoce, posypały kruszonką i poprosiły panią kucharkę o upieczenie ciasta w piekarniku. Starszakom ciasto smakowało wyśmienicie już nie mogą doczekać się kolejnych kulinarnych przygód.
06.10.2019
Barbara Ostrowska