PACZKA  DLA  DZIECI  Z  DOMU  DZIECKA AKCJA CHARYTATYWNA undefined

PACZKA DLA DZIECI Z DOMU DZIECKA AKCJA CHARYTATYWNA

W roku szkolnym 2018/19 nauczycielki Grażyna Banaczkowska, Małgorzata Kuś i Wioleta Jadach zaprosiły społeczność przedszkolną do wspólnego stworzenia "Paczki dla dzieci" z zaprzyjaźnionego Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie.
Wcześniej ustalono, jakie są aktualne potrzeby ośrodka.
Dom Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie istnieje od stycznia 1945 roku. Początkowo przeznaczony był dla dzieci i matek, ofiar II wojny światowej, a obecnie jest specjalistyczną placówką opiekuńczo-wychowawczą opieki całodobowej przeznaczoną dla dzieci do 6 roku życia, oraz dla małoletnich matek z dziećmi do lat 6 i dziewcząt w ciąży.
Dom przeznaczony jest dla 34 wychowanków. Wszystkie dzieci podzielone są na grupy dostosowane do ich wieku i stopnia rozwoju fizycznego
i psychicznego oraz rodzaju sprawowanej opieki, przy czym matki zawsze są ze swoimi dziećmi. Ich ilość w poszczególnych grupach uzależniona jest od aktualnych potrzeb.
Akcja przerosła oczekiwane rezultaty. Dzięki zaangażowaniu rodziców zebrano duże ilości przetworów owocowych, soków, miodów, słodyczy, pampersów.
Przeprowadzona akcja charytatywna stała się okazją, aby uwrażliwić nasze dzieci na sytuację innych, którzy są biedni i opuszczeni.
Przedszkolaki uczą się jak ważne jest pomaganie potrzebującym i czynienie dobra.

17.03.2019
Wiola Jadach