Palenie szkodzi zdrowiu - realizacja programu "CZYSTE POWIETRZE..."  undefined

Palenie szkodzi zdrowiu - realizacja programu "CZYSTE POWIETRZE..."

Program "Czyste powietrze wokół nas" powstał w 1997 roku. Ma charakter profilaktyczny i rekomendowany jest przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie. Program jest skierowany do dzieci w wieku 5-6 lat uczęszczających do przedszkoli.

Dzięki tej kampanii dzieci zdobywają wiedzę nt. szkodliwości dymu tytoniowego i miejsc, w których mogą być narażone na jego inhalację, nabywają umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy dorośli przy nich palą, uczą się asertywnych zachowań w obronie własnych praw (szczególnie prawa do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego) i własnego zdrowia.

25 lutego w naszym przedszkolu był realizowany V scenariusz mając na celu podsumowanie już zdobytych wiadomości przez przedszkolaków pod hasłem "Jak unikać dymu papierosowego?". Dzieci odgrywały scenki dramowe oraz projektowały opakowanie do papierosów mające na celu zniechęcanie do palenia oraz obejrzały 3 minutowy filmik. Na koniec dnia w wyniku spontanicznych rysunków powstała "Mini Galeria" pod hasłem PALENIE SZKODZI ZDROWIU

Zdjęcia w albumie Google
25.02.2013