Nowy Rok

Pamiętamy o chorych

W związku ze zbliżającą się kanonizacją błogosławionego Jana Pawła II w Publicznym Przedszkolu
w Jurkowie realizowany jest projekt dotyczący Jego życia i działalności .
Jednym z celów tego projektu jest wpajanie troski o ludzi chorych i cierpiących oraz rozwijanie
u dzieci szacunku dla ludzi chorych i starszych. Realizując założone cele oraz temat kompleksowy "Pamiętamy o chorych", w dniu 04.03.2014 dzieci 5 i 6 – letnie udały się do SOSW w Złotej. Wzięły udział we wspólnych zabawach i tańcach integracyjnych powiązanych z zakończeniem karnawału. Dzieci miały możliwość poznania pomieszczeń Ośrodka, w których prowadzone są zajęcia terapeutyczne. Mogły skorzystać z niektórych urządzeń służących do usprawniania funkcji ruchowych.
Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci zjadły słodki poczęstunek oraz obdarowały się własnoręcznie przygotowanymi upominkami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym dzieci z naszego przedszkola mogły uczestniczyć w tym spotkaniu, niosącym ważne elementy wychowawcze.
M. Michalczyk
A. Orszulak