Pani fryzjerka w przedszkolu undefined

Pani fryzjerka w przedszkolu

Dzisiaj grupę Biedronek odwiedziła prawdziwa fryzjerka. W dodatku dobrze znana dzieciom, bo to mama Leosia, chłopca z naszej grupy. Jednak dziś przyszła w zupełnie innej roli. Postanowiła pokazać dzieciom swoją pracę. Mama Leona przyniosła dużą torbę, a w niej wszystko, czego potrzebuje fryzjer: nożyczki, grzebień, wałki, prostownicę, suszarkę, lokówkę, piankę do włosów, lakier, oraz paletę kolorów farb do włosów i sprzęt potrzebny do jej nałożenia.
Pani Agnieszka postanowiła pokazać dzieciom, jak pracuje. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy i zadaniach jakie wykonuje fryzjer. Zaprezentowała także swoje umiejętności czesząc chętne dzieci, zakręcając loki. Chłopcy natomiast obserwowali jak obcina się włosy maszynką.
Wszyscy bardzo chętnie wczuwali się w rolę modela czy modelki.
Dla przedszkolaków była to bardzo ważna i cenna lekcja, gdyż miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki.
25.02.2016
Małgorzata Cesnyka