Papugarnia undefined

Papugarnia

Papugarnia "PAPUGA HOUSE" powstała w 2017. Jest największą papugarnią działającą w tej części Polski, blisko 300 m2 pozwoliło przedszkolakom z grupy 6 spędzić czas w towarzystwie wielobarwnych i przyjaznych ptaków z wielu zakątków świata. Dzięki pieniężnej wygranej w konkursie "Szopek krakowskich", dzieci z grupy 6 spotkały się z różnymi gatunkami oswojonych papug, które nie tylko mogły z bliska zobaczyć i dotknąć, ale i nakarmić a czasem nawet zamienić z nimi kilka słów.
Dzieciaki dowiedziały się jaka jest budowa ptaków, jakie są ich cechy charakterystyczne; jak papugi widzą, słyszą, czują; jak długo żyją; dlaczego są tak bardzo towarzyskie i dlaczego czasami się zdarza, że mówią, a także wiele innych fascynujących ciekawostek.

Poznaliśmy barwnego i delikatnego Lorka, niebieską Aleksandrettę z Indii, Lorysę tęczową z Australii, zielonoskrzydłą Arę z tropikalnych lasów Brazylii o imieniu Luna, białobrzuszkę złotogłową i mnóstwo innych, cudownych i bardzo towarzyskich ptaków – zobaczcie sami na zdjęciach!

Papuga House to cudowne miejsce stworzone z miłości do dzieci oraz zwierząt. Kontakt z naturą jest pierwotnym instynktem każdego człowieka. W tych zabieganych czasach często zapominamy o kontakcie ze zwierzętami.

Wiola Jadach