Park Rozrywki w Zatorze undefined

Park Rozrywki w Zatorze

18 czerwca ochoczo z samego rana dzieci rządne przygody wyruszyły autokarem w kierunku Parku Rozrywki w Zatorze. I rzeczywiście miejsce to jest wyjątkowe.
Zatorland to ciekawe miejsce stworzone dla najmłodszych z myślą o ich edukacji poprzez rozrywkę.
Przedszkolaki jako pierwszy zwiedzały park ruchomych dinozaurów. Znajduje się on na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów. Pośród drzew spostrzec można przeszło 100 różnych dinozaurów, większość z nich to eksponaty ożywione.
Wśród nich można zobaczyć ogromne roślinożerne Zauropody, przerażającego T-Rexa czy też tegoroczny hit – największego na świecie ruchomego dinozaura – Argentynozaura, mającego ponad 35 metrów długości!
Większość z nich porusza się i wydaje dźwięki, dlatego przechadzka po tej wyjątkowej ścieżce edukacyjnej sprawiła, że dzieci czuły się, jakby przeniosły się w odległą przeszłość !
Ścieżka edukacyjna z dinozaurami to jeszcze nie wszystkie atrakcje jakie na nas czekały. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym zobaczyliśmy kolekcję skamieniałych zwierząt i elementy szkieletów dinozaurów.
Zwiedzaliśmy również dom do góry nogami. Jednak dzieciom najbardziej podobały się atrakcje lunaparku, na które czekały z niecierpliwością.
Dzieci bawiły się wyśmienicie.
I chociaż nie chciało nam się stamtąd wracać, bo magia tego miejsca, cudownej zabawy oczarowały nas bez reszty, to czasu nie udało nam się w żaden magiczny sposób zatrzymać
i musieliśmy wyjeżdżać. Będziemy mieć wspaniałe wspomnienia.
22.06.2019
Wiola Jadach