Pasowanie na przedszkolaka!!! undefined

Pasowanie na przedszkolaka!!!

Pasowanie na przedszkolaka w Samorządowym Przedszkolu Nr2

W dniu 08.11.2013 r. w Samorządowym Przedszkolu nr 2 odbyła się ważna uroczystość pasowania na przedszkolaka. W poczet przedszkolaków zostały przyjęte maluchy z grupy "Biedronki". Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Podczas uroczystości maluszki zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu: śpiewały piosenki, recytowały wierszyki i tańczyły.
Najważniejszą częścią uroczystości było "przedszkolne ślubowanie" oraz pasowanie maluszków na pełnoprawnych przedszkolaków przez Panią dyrektor ZPO nr1 Iwonę Orkisiewicz . Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i odznakę prawdziwego przedszkolaka.
Rodzice również złożyli ślubowanie zapewniając, że sprostają czekającym ich nowym wyzwaniom w wychowaniu przedszkolaków. Wzorowo zaliczyli test zjedzenia cytryny "bez zrobienia kwaśnej miny".
Gratulacje i życzenia sukcesów grupie przedszkolnej złożyły Pani dyrektor Iwona Orkisiewicz i Pani dyrektor MZGA Joanna Krukowska, która również wręczyła dzieciom lizaki od Pana burmistrza Artura Grzyba. Po emocjach związanych z aktem pasowania odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dla naszych nowych maluszków był to wyjątkowy dzień.

29.01.2014
Marlena Wasiluk