PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - Zalesice

Dnia 18 października w Gminnym Przedszkolu Publicznym w Zalesicach odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Pan Zdzisław Dulias, Pani Sekretarz Urzędu Gminy Renata Leśniewska, Dyrektor PSP w Zalesicach Pan Tomasz Różycki oraz rodzice przedszkolaków.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego "Mazurka Dąbrowskiego" oraz recytacją wiersza "Katechizm polskiego dziecka". Dzieci w ten sposób upamiętniły 100 - lecie Odzyskania Niepodległości.
W dalszej części spotkania dzieci prezentowały umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne.
Punktem kulminacyjnym akademii było złożenie przyrzeczenia, po którym Pani Dyrektor Jolanta Lis dokonała "czarodziejskim ołówkiem" pasowania na przedszkolaka.
Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i birety. Na koniec zebrani usiedli do słodkiego podwieczorku.
Opracowała Agata Zawisza
wpis edytowano 2018-11-09, 00:07