Pasowanie na Smerfa undefined

Pasowanie na Smerfa

W dniu 30 października maluchy z grupy Smerfy zostały uroczyście przyjęte w poczet przedszkola. Zarówno dzieci jak i rodzice długo czekali na ten dzień i bardzo go przeżywali. Wszystkie maluszki były pięknie ubrane w niebieskie koszulki i białe spodenki lub spódniczki, a na głowach miały specjalne smerfne czapeczki. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. Za swój pierwszy występ artystyczny zostały nagrodzone brawami.
Po części artystycznej dzieci złożyły ślubowanie, a pani dyrektor za pomocą specjalnej kredki pasowała maluchów. Każdy z nowo pasowanych, potwierdził swoją przynależność składając pieczęć pod aktem ślubowania. Aby upamiętnić tak ważny dzień dzieci zostały obdarowane dyplomami oraz "rożkami obfitości".
Cała uroczystość została uświetniona występem dzieci z grupy 5-6 latków. Dzieci recytowały, śpiewały oraz zatańczyły taniec - "Smerfny rap"
Na zakończenie uroczystości Rada Rodziców wraz ze starszakami podarowała "Smerfny tort" dla małych Smerfów.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
04.11.2012
Edyta Wilgocka-Pawlak