Pasowanie na Starszaka undefined

Pasowanie na Starszaka

Na akademię licznie przybyli rodzice dzieci 6 – letnich, by być świadkami niezwykłego wydarzenia w życiu ich pociech.
Dzieci z grup: "Misie" i "Biedronki" pod okiem swoich pań uczyły się wierszy, piosenek, osłuchiwały z tekstem ślubowania. W końcu nadszedł od dawna oczekiwany dzień. Piętnastego października o godz. 1000 w naszym przedszkolu odbyło się "Pasowanie na Starszaka".
Wszystkich zgromadzonych powitała Elżbieta Góralska a następnie zaprosiła na część artystyczną.
Nauczycielki: Agnieszka Danielewska i Elżbieta Góralska wraz z dziećmi przygotowały bardzo piękny i urozmaicony program artystyczny. Przedszkolaki śpiewały piosenki, mówiły wierszyki. Włożyły w to wiele serca i wysiłku. Również nauczycielki włożyły wiele trudu w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.
Występy przedszkolaków bardzo podobały się zgromadzonej publiczności, o czym świadczyło ich skupienie i aplauz. Następnie dzieci wspólnie wypowiedziały treść ślubowania, po czym dyrektor Kamilla Sowińska dokonała pasowania przy pomocy magicznego ołówka, dotykając nim ramienia każdego dziecka i wypowiadając słowa: "Pasuję Ciebie na Starszaka". Bohaterowie tej uroczystości bardzo poważnie potraktowali całą akademię i z wielką powagą przystępowali do pasowania. Dzieci otrzymały także pamiątkowe dyplomy i książki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Uśmiech i radość na twarzach naszych milusińskich świadczyły o tym, iż uroczystość była udana, a zaproszeni rodzice nie kryli zadowolenia ze swoich pociech. Było to wielkie przeżycie, zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych miłych gości, przedszkolaków jak i pracowników przedszkola.
Małgorzata Gawlik-Gattner