PASOWANIE NA STARSZAKA W GRUPIE "PSZCZÓŁEK" undefined
Dzień Ligi Ochrony Przyrody

PASOWANIE NA STARSZAKA W GRUPIE "PSZCZÓŁEK"

W dniu 22 października w grupie "PSZCZÓŁEK" miała miejsce uroczystość przedszkolna "PASOWANIE NA STARSZAKA". W tym wyjątkowym dniu wszystkie dzieci w odświętnych strojach i w biretach na głowach przedstawiły program artystyczny w formie montażu słowno – muzycznego. Zarówno dziewczynki, jak również chłopcy wykazali się niezwykłymi zdolnościami recytatorskimi i wokalnymi prezentując wiersze i piosenki poznane w przedszkolu. Pokazały także swoje umiejętności taneczne podczas prezentacji utworu "Polka prawdziwa" w parach. Predyspozycje aktorskie Starszaków można było dostrzec w trakcie inscenizacji utworu Jana Brzechwy "Na straganie". Nie zabrakło również elementów patriotycznych, jakim był wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka" prezentowany w formie dialogu. W dalszej części programu miał miejsce Quiz wiedzy teoretycznej przygotowany w formie pytań przez wychowawcę. Najważniejszym jednak elementem uroczystości było złożenie ŚLUBOWANIA i sam AKT PASOWANIA, którego dokonała wicedyrektor Małgorzata Kamińska – Skrzyp. Podczas uroczystości Starszaki okazywały radość i zadowolenie ze wspólnego świętowania a także z otrzymanych upominków. Występom starszaków przyglądała się Pani Justyna, która uwieczniła te niezwykłe wydarzenia na zdjęciach zamieszczonych poniżej.
25.10.2020
Małgorzata Wąs