Pasowanie w Janówku

Piątek, 12. października 2012 roku był dla Przedszkola Samorządowego w Janówku dniem niezwykłym. Otóż, tego właśnie dnia nasze pociechy miały oficjalnie wstąpić w szeregi Przedszkolaków. Dlatego w to słoneczne popołudnie, gdy zegary wybiły godzinę 16:30, wszyscy pracownicy, przedszkolaki i ich rodzice zebrali się w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Janówku.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Przedszkola Pani Renata Grzybowska, która powitała wszystkich zebranych i zaprosiła na występ. Następnie dzieci zaprezentowały swoje talenty śpiewając piosenki i recytując wiersze. Za swoje wystąpienie zostały nagrodzone gromkimi oklaskami.
Następnie, Pani Dyrektor wraz z Panem Marcinem Fabisiakiem, radnym z terenu Janówka, Przewodniczącym Rady Gminy Wieliszew oraz Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, dokonali Uroczystego Pasowania każdego przedszkolaka. Dzieciom wręczone zostały również pamiątkowe dyplomy i plakietki.

Po części oficjalnej rodzice i ich pociechy zaproszeni zostali do wspólnych zabaw i tańców przy muzyce, a na zakończenie każdy miał możliwość degustacji ciast i innych smakołyków przygotowanych przez rodziców przedszkolaków.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność. Panu Marcinowi Fabisiakowi składamy serdeczne podziękowania za współudział. Wyrażamy także ogromną wdzięczność Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Janówku Pani Małgorzacie Górzyńskiej za udostępnienie nam sali gimnastycznej. A my pełni zapału i pozytywnej energii, razem z przedszkolakami wracamy do pracy.
15.04.2013
Katarzyna Liwska