PAŹDZIERNIK U SÓWEK. OJ DZIAŁO SIĘ, DZIAŁO….. undefined

PAŹDZIERNIK U SÓWEK. OJ DZIAŁO SIĘ, DZIAŁO…..

W minionym miesiącu dzieci z grupy Sówki, wzięły udział w wielu działaniach organizowanych na terenie przedszkola jak i poza nim. 5 października dzieci wybrały się do muzeum Misia znajdującym się na terenie Aqua Parku. Obejrzały kolekcję 1000 misiów. Wzięły udział w zabawach i zawodach sportowych zorganizowanych na terenie muzeum. 10 października wybraliśmy się do RCK na spektakl teatralny w wykonaniu aktorów z teatru Artenes pt. "Lawendowy Rycerz". Widowisko było ogromne. Dzieciom przypadła do gustu barwna opowieść o tym, że warto zaprzyjaźnić się z książkami.
Od 15 października dzieci realizowały tematykę prowadzoną metodą projektu pt. "Co chcesz wiedzieć o ziemniaku?" Wykonaliśmy wiele działań inspirowanych ziemniakami i chęcią dowiedzenia się o nich jak najwięcej:
- tworzyliśmy siatkę wiedzy o ziemniaku i siatkę badawczą (czego chcemy się dowiedzieć, jak to sprawdzimy, jakie są nasze hipotezy)
- słuchaliśmy bajek o ziemniakach,
- wyszukiwaliśmy w dostępnych materiałach, gdzie i jak rosną ziemniaki oraz, czy i jakie mają witaminy,
- oglądaliśmy ziemniaki przyniesione przez dzieci, porównując ich kształty, kolory,
- rozkrajaliśmy ziemniaki i sprawdzaliśmy co kryje się pod łupinką ziemniaka
- obserwowaliśmy sposób obierania i mycia ziemniaka - (współpraca z paniami kucharkami),
- uczyliśmy się określeń potocznych i gwarowych ziemniaków,
- w pracy z dziećmi wykorzystaliśmy wiele zabaw ruchowych np. "Sadzenie ziemniaków", "Zbieranie ziemniaków na czas"), "Rzuty ziemniakami do celu", "Przenoszenie ziemniaków na drewnianych łyżkach", itp.,
- robiliśmy pieczątki oraz matematyczne
rytmy z ziemniaczanych stempli,
- przygotowaliśmy frytki, które zjedliśmy,
- rozwiązywaliśmy zagadki o ziemniakach,
- wykonywaliśmy krochmal,
- oglądaliśmy mąkę ziemniaczaną,
- próbowaliśmy placków z ziemniaków,
- wykonywaliśmy ziemniaczane zwierzątka,
- na zakończenie projektu SÓWKI z grupą SMERFY zorganizowały wycieczkę do KALINY na "Święto Pieczonego Ziemniaka".
BYŁO NAPRAWDĘ SUUUPPPEERRR..
Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie
w projekt - bez Was nie udałoby się tyle zrobić! Serdeczne podziękowania składamy panu leśniczemu Andrzejowi Rajkowi z Nadleśnictwa Kaczory za darowiznę w postaci drewna i rozpalenie ogniska.
Relacja: Olga Szybiak
Aneta Cieślik