Październik w grupie "Biedronki" undefined
Pierwszy Dzień Jesieni

Październik w grupie "Biedronki"

Październik to czas rozmów o jesieni i darach jakie nam ofiaruje. Także dzieci z grupy "Biedronki" miały możliwość poznania bliżej jesiennej aury i tematów z nią związanych.

"Biedroneczki" poznały wygląd niektórych liści i owoców wybranych drzew. Jednym z nich była jarzębina, którą uwieczniły tworząc pracę plastyczną. Ponadto wspólnie wykonały plakat przedstawiający "Panią jesień", do której wykonania wykorzystały piękne, kolorowe liście.

Kolejną pracą plastyczną z wykorzystaniem liści była niezwykle zjawiskowa i magiczna praca - frotaż z liści. Była to praca, która wywołała niezwykły entuzjazm wśród maluchów. "Pani, to jest takie magicznie fajne..." - twierdzi jedno z dzieci. :-)

Dzieci wzmacniały mięśnie palców i dłoni poprzez stworzenie z masy solnej Jeża przygotowującego się do zimy. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się ścieżka sensoryczna stworzona między innymi z darów jesieni (kasztanów, liści).

"Biedronki" nie nudzą się w przedszkolu. Każdego dnia z zaciekawieniem czekają, co nowego wymyśli ich Pani. :-)
Halina Bławat