"PIĘKNO JEST WSZĘDZIE"  undefined

"PIĘKNO JEST WSZĘDZIE"

Taką nazwę nosił przedostatni krąg tematyczny w październiku realizowany w grupie 5,6-latków.

Wesołe Skrzaty na zajęciach rozmawiały o rzeczach mających dla nich wartość osobistą, nie tylko materialną, o gustach – co się komu podoba, o pięknie natury, o pięknie w swoim najbliższym otoczeniu. Wspólnie metodą "burzy mózgów" szukały odpowiedzi na pytanie "Co jest w nas piękne? Za co cenimy i szanujemy innych?" Bawiły się w "Kłębuszek dobrych uczuć" wypowiadając się pozytywnie o koledze lub koleżance.

Dzieci uczyły się dostrzegać wartości świadczących o pięknie wewnętrznym człowieka. Wiedzą, że nie powinno się sądzić nikogo na podstawie wyglądu, że inny nie znaczy gorszy, że piękno nosimy w sobie.

Niemały udział w realizacji tego kręgu tematycznego mieli Rodzice. Kilka tygodni wcześniej otrzymali zadanie domowe do wykonania wspólnie ze swoim dzieckiem - było to zaprojektowanie książki pt. "Cała prawda o mnie". Dzieci miały odpowiedzieć na kilka pytań w formie rysunków, a rodzice ładnie sformatować i zatytułować książkę. Następnie Wesołe Skrzaty przyniosły książki do przedszkola i przedstawiały je na forum grupy. Z wielką radością dzieci opowiadały jak spędzają czas w swoim ulubionym miejscu, którym był najczęściej ich rodzinny dom.

Dzięki treści i ilustracjom w nich zawartych dzieci uświadomiły sobie, że tym, co jest najpiękniejsze i ma największą wartość jest Miłość, Rodzina, Przyjaźń i Życzliwość drugiej osoby.

Książki Wesołych Skrzatów pt. "Cała prawda o mnie" wyeksponowane są w holu przy wejściu do przedszkola.

Zapraszamy do obejrzenia.

27.10.2013