Pielęgniarka w Maluszkach

W środę gościnnie przyjechała do naszego przedszkola Pani pielęgniarka. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani Agnieszka zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, mierzenie ciśnienia. Same też próbowały jak należy bandażować różne części ciała. Spotkanie przybliżyło dzieciom znaczenie zawodu pielęgniarki. Dzieci zrozumiały, że pielęgniarka niesie pomoc dorosłym i dzieciom, pomaga leczyć i ratować życie. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty naklejki –,,DZIELNY PACJENT” oraz słodki poczęstunek. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani pielęgniarce pamiątkowy medal.
Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za przyjęcie naszego zaproszenia, poświęcony czas i ciekawe spotkanie z przedszkolakami.