Pierwszy dni roku szkolnego 2019/2020 za nami undefined

Pierwszy dni roku szkolnego 2019/2020 za nami

Rok szkolny ruszył pełna parą.
Dzięki środkom finansowym Rady Osiedla Siersza wymieniono pokrycie daszku nad schodami na plac zabaw oraz zakupiono cztery drewniane ławostoły, z których przedszkolaki często korzystają w czasie pobytu na świeżym powietrzu. Natomiast nauczycielki przygotowały nową oprawę plastyczną okien naszej siedziby.
Przedszkolaki,zwłaszcza te, które rozpoczęły edukację przedszkolną w naszym przedszkolu, powoli przyzwyczajają się do rytmu przedszkolnego dnia, nowych sytuacji i obowiązujących zasad.
Na słodkich dziecięcych buźkach, łezki rozpaczy adaptacyjnej zastępuje już radosny uśmiech.
Niektórzy "debiutanci" w ogóle nie mieli problemu z odnalezieniem się w nowej sytuacji, a inni potrzebują jeszcze trochę czasu, aby zrozumieć, że w przedszkolu jest bezpiecznie i sympatycznie, a mama z tatą na pewno odbierze swój skarb z przedszkola.
Podczas pierwszych zajęć było m.in. zwiedzanie budynku przedszkola i poznawanie wszystkich jego pracowników, wspólne zabawy, śpiewanie, gry, ćwiczenia ruchowe, pląsy i spacery.
Cała kadra PS nr 3 dołoży wszystkich sił, aby nasze przedszkolaki jak najlepiej czuły się w naszym przedszkolu i osiągnęły maksymalne sukcesy w każdym obszarze rozwojowym na miarę swojego wieku i wrodzonych możliwości.
11.09.2019
Wieslawa Dudek