PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY undefined

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

PRZEDSZKOLAKI POŻEGNAŁY ZIMĘ
21 marca w Przedszkolu Nr 3 im. Jasia i Małgosi obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Było bardzo kolorowo i wesoło, ponieważ wszystkie dzieci w tym dniu przyszły ubrane na zielono i żółto. Dzieci wysłuchały listu od Pani Wiosny. Wspólnie rozwiązywały zadania, rebusy, nazywały rośliny, ptaki, zwierzęta, które wracają do nas na wiosnę z ciepłych krajów, bądź budzą się z zimowego snu. Następnie barwnym korowodem udały się wraz z "Marzanną" poza teren przedszkola. Tam "zimowa panna" została uroczyście spalona i pożegnana słowami: "Żegnaj Zimo, witaj Wiosno!". Dzieci z radością powitały Wiosnę i budzącą się do życia przyrodę. Każda z grup zaprezentowała piosenkę o Wiośnie oraz wzięła udział w konkursie zagadkowym o pierwszych oznakach wiosny.

21.03.2013
Barbara Oleksik