PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY undefined

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy dzień wiosny przywitał nas wspaniałą wiosenną pogodą. W uroczystych obchodach Powitania Wiosny wzięły udział dzieci z grupy ,,Biedronki " i ,,Motylki". W przedszkolu zrobiło się wiosennie i kolorowo. Podczas organizowanych zabaw przedszkolaki słuchały opowiadania o nadejściu wiosny, rozwiązywały przyrodnicze zagadki, wesoło śpiewały i tańczyły. Następnie wszystkie dzieci ubrały się i utworzyły barwny korowód. Wraz z paniami, Marzanną i ,,gaikiem" okrążyły przedszkole głośno skandując: ,,już na wiosnę czas, zimo opuść nas". Dzieci z grupy ,,Motylki" symbolicznie pożegnały zimę topiąc Marzannę w misce wody. Tego dnia panowała radosna atmosfera, było gwarno i wesoło. Na koniec miłego spotkania dzieci otrzymały kolorowankę z postacią Pani Wiosny, którą pięknie pokolorowały.
26.03.2014
Nauczycielki Przedszkola