PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY undefined

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Każdy przedszkolak bardzo lubi zimę oraz zabawy na śniegu i lodzie, jednak gdy nastaje marzec, z utęsknieniem czeka na przyjście wiosny.
W tym roku Pani Wiosna przyszła punktualnie wraz z ciepłym słońcem i pogodnym niebem, a dzieci witały ją z uśmiechem i planami na wspaniałe, wiosenne zabawy.
Starsze grupy witały wiosnę ubrane na zielono, w ulubionym kolorze nowej pory roku.
W "ranku" grupa BIEDRONKI wykonała marzannę ze słomy, natomiast MOTYLKI - gaiki.
Następnie obydwie grupy spotkały się w sali BIEDRONEK, gdzie uczestniczyły w Quzie "Oznaki wiosny". Grupy na przemian rozwiązywały wiosenne zagadki, będące kluczem do drzwi mieszkania nadchodzącej pory roku - wiosny.
Następnie uroczyście powitały marzannę - symbol zimy, poznając związane z nią ludowe zwyczaje z różnych regionów Polski.
W radosnym pochodzie ze słomianą kukłą przemaszerowały dookoła budynku szkoły, by później zniszczyć Marzannę - symbol odchodzącej zimy.
Skandując głośno:
"Zgiń, przepadnij zimo
i nie wracaj do nas
dziś na przyjście wiosny
otwórzmy ramiona!"
przedszkolaki kolejno rozbierały kukłę, wrzucając jej fragmenty do worka. Po definitywnym zniszczeniu symbolu zimy z radością powitały gaiki - symbole nadchodzącej wiosny. Każda grupa zaniosła swój zielony gaik do sali, aby przypominał im o nowej porze roku.
Następnie rozpoczęły zabawy z Panią Wiosną, w rolę której wcielały się dziewczynki z obydwu grup, tańczące w środku koła w rytm wiosennych piosenek śpiewanych przez pozostałe dzieci.

Jednak to nie koniec wiosennych emocji. Na przedszkolaków czekał jeszcze występ uczniów SP w Jurgowie w II edycji programu "Mam talent".
Dzieci z otwartymi szeroko oczami, a czasem i buziami podziwiały talenty starszych koleżanek i kolegów.
A było na co popatrzeć: występy zespołów wokalno -tanecznych; popisy magików, eksperymenty młodych naukowców, taniec nowoczesny i akrobatyczny; gra na instrumentach muzycznych wprawiały w zachwyt całą publiczność.
To był naprawdę wspaniały i radosny pierwszy dzień wiosny.

20.05.2014
Barbara Bryja