Pierwszy dzień wiosny (21.03.2018r.) undefined

Pierwszy dzień wiosny (21.03.2018r.)

Żegnaj Marzanno, zimowa panno!!!Chociaż na dworze pogoda bardziej przypomina zimę niż wiosnę, to w naszej szkole dzięki pozytywnemu myśleniu i nieustającym uśmiechom, które pięknie malują się na twarzach dzieci, 21 marca pojawia się wiosna! Aby tradycji stało się zadość czekające z utęsknieniem na wiosnę przedszkolaki wykonały wspólnie Marzannę. Następnie całą gromadką wyruszyliśmy na szkolny plac, gdzie odbył się uroczysty obrzęd żegnania kolorowej kukły. Wszyscy wesoło krzyczeliśmy, by Zima odeszła precz, zabierając ze sobą złą pogodę i pozwoliła wreszcie królować Wiośnie. Na koniec jak nakazuje jedna z tradycji spaliliśmy kukłę – przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności - i wesoło przywitaliśmy nową porę roku.
Ewelina Zambrowska