Pierwszy dzień wiosny inny niż zwykle undefined

Pierwszy dzień wiosny inny niż zwykle

Tradycją naszego przedszkola jest, że pierwszy dzień wiosny jest okazją do uroczystego świętowania oraz okazywania radości z przyjścia nowej pory roku. Do tego wiosennego dnia zawsze przygotowujemy się nieco wcześniej, więc wszystkie przedszkolaki czekają na ten dzień z wielką niecierpliwością. Tegoroczne obchody miały swoisty charakter. Aby zaakcentować nadchodzącą porę roku, w każdej grupie urządzono tzw. " Zielony dzień", w którym królowała zieleń, ulubiona barwa wiosny.
W pierwszej części wiosennego dnia przybył do przedszkola tata Marysi i Zosi pan Maciej Piesyk. Pan Maciej jest leśnikiem, pracuje, jako administrator systemu informatycznego Lasów Państwowych w Nadleśnictwie Krotoszyn. Tematem spotkania była ochrona przyrody i środowiska naturalnego na tle wiosny w lesie. Pan Maciej przedstawił dzieciom krótko, jakie zwierzęta i rośliny są pierwszymi zwiastunami wiosny w lesie, na czym polega praca leśnika oraz jakie zwierzęta najczęściej spotyka się w okolicznych lasach. Przedszkolaki miały też niecodzienną okazję podziwiać okazy wypchanych zwierząt. Kolekcja przywieziona była bardzo spora. Okazało się, że nie tylko dzieci widziały pierwszy raz niektóre zwierzęta. Pan Maciej zapewnił dzieci, że okazy zwierząt zostały wykonane tylko ze zwierząt, które zginęły w wypadkach lub były ciężko chore. Pan Leśnik opowiedział im o zwyczajach tych zwierząt. Ze zdumieniem dowiedzieliśmy się, że w naszych lasach można tez spotkać jenoty i zwierzę to było również wśród okazów. Podczas spotkania Pan Maciej zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków zwierząt. W nagrodę otrzymaliśmy zakładki do książek i temperówki. W następnej części dni wyruszyliśmy na wiosenny spacer z naszymi małymi Marzannami, które wczoraj przygotowaliśmy. W czasie spaceru przyglądaliśmy się oznaką wiosny. Po powrocie jeszcze rozmawialiśmy o zanieczyszczeniach panujących na ziemi i jak je pokonywać.
Dzień ten był inny niż zwykle i dostarczył dzieciom wiele wrażeń oraz nowych doświadczeń.
Arleta Gorzelana