Pierwszy Dzień Wiosny w hubertówce undefined

Pierwszy Dzień Wiosny w hubertówce

Pierwszy dzień wiosny przedszkolaki ze Sławska spędziły niezwykle atrakcyjnie. Starszaki przyszły ubrane do przedszkola na zielono, natomiast maluszki na żółto.
Rozmawiały na temat zwyczajów powitania wiosny, po czym udały się autobusem do hubertówki koła łowieckiego "Jurand ze Spychowa". Spędziły tam dwie godziny dzięki uprzejmości łowczego – Tadeusza Golca. Wiele ciekawostek na temat życia zwierząt leśnych opowiedziała diana koła – Justyna Stachowicz.
Dzieci piekły kiełbaski na ognisku, w którym później spaliły marzanny z okrzykami wyganiającymi złą zimę.
Na koniec gospodarze wręczyli przedszkolakom paczki ze słodyczami. Pogoda dopisała, były niespodzianki, ciekawostki, szukanie oznak wiosny w lesie i dużo wolnej przestrzeni do wyhasania się, więc pierwszy dzień wiosny uważamy za udany.
27.03.2014
Ilona Sawicka