Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu w Malechowie undefined

Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu w Malechowie

21 marca do Przedszkola w Malechowie zawitała wiosna. Chociaż za oknami nadal panuje zima, to w przedszkolu zrobiło się iście wiosennie, a to za sprawą wiosennych atrakcji zorganizowanych dla dzieci.

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w grupie "Misiów" i "Smerfów" wykonano ekologiczne Marzanny z papieru. Dzieci ze starszej grupy stworzyły wagony wiosenne i wybrały się w podróż "pociągiem" w poszukiwaniu Pani Wiosny przy piosence "Jedzie pociąg z daleka". W tym samym czasie w młodszej grupie odbyły się wesołe zabawy związane z nową porą roku.

Dzieci nauczyły się piosenek o tematyce wiosennej, w rytmie których udały się wraz ze swoimi wychowawczyniami odgonić brzydką zimę i spalić Marzannę. Przy wesołym okrzyku: "Precz zimo zła, precz zimo zła, my Cię już nie chcemy, za Tobą płakać nie będziemy" dzieci wykonały rytualny taniec przy palonych Marzannach. Zabawa była przednia!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Pierwszego Dnia Wiosny!
23.03.2013
Punkt Przedszkolny w Laskach