Pies ratownik Absynt i Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w przedszkolu. undefined

W piątek odwiedzili nas niesamowici goście: pies rasy border collie-Absynt wraz z przemiłymi paniami - pracownikami Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gdyni. POPR specjalizuje się w poszukiwaniach w terenach otwartych, jakimi są lasy, bagna, łąki i plaże. Pomaga im Absynt, piesek specjalnie wyszkolony do akcji poszukiwawczych, szybki i o doskonałym węchu.

Absynt dał kilka "numerów" popisowych, za co został nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci nauczyły się jak reagować na spotkanie z groźnym psem, co robić, gdy zgubią się w lesie, co mówić, gdy pracownik pogotowia pyta o ich miejsce pobytu i krytyczną sytuację, w jakiej się znaleźli. Dzieci przypomniały sobie telefon alarmowy 112. Serdecznie dziękujemy Paniom z POPR-u za rzetelną i ciekawą pogadankę.

Trzymamy za słowo i na pewno chętnie spotkamy się wiosną lub latem, by pobawić się z Absyntem w chowanego w naszym ogrodzie przedszkolnym lub lesie.
17.02.2013
Pani Sylwia