Pluszowo, misiowo- czyli Dzień Pluszowego Misia undefined

Pluszowo, misiowo- czyli Dzień Pluszowego Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole w piątkowy ranek 25 listopada. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Tego dnia obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ PUSZOWEGO MISIA, który ustanoiony został dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki- w 2002 roku. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
W naszym przedszkolu urodziny pluszowego misia obchodzimy już po raz piąty. W związku z tym dzieci przypomniały sobie historię powstania pluszowego misia . Wymieniały misie znane im z bajek i z werszy.
Zaprezentowały swoje ukochane domowe maskotki, a potem zaprosiły je do wspólnej misiowej gimnastyki i misiowych tańców. Dzieci odgadywały też zagadki, złożyły życzenia wszystkim misiom i wykonały misiowe prace plastyczne.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakami.
Miłym akcentem dnia był również udział delegacji grupy Lesnych Skrzatów wraz z panią Dyrektor w podsumowaniu gminnego konkursu plastycznego "OTO MIS" zorganizowanego przez Przedszkole w Cyżówce. W czasie uroczystości nasze przedszkolaki z zaineresowaniem obejrzały przestawienie teatralne z udziałęm Misiaka i papugi Ary, utrwalajace znajomość znaków drogowch oraz nagrodę specjalna za wykonanego na konkurs Misia Bąbelka.
27.11.2016
Wieslawa Dudek