Płynie Wisła, płynie... (relacja autorstwa Marty Szyderskiej) undefined

Płynie Wisła, płynie... (relacja autorstwa Marty Szyderskiej)

W listopadzie w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Wisły". Tego dnia wszyscy i dzieci, i nauczyciele włożyli ubrania w odpowiednich kolorach: niebieskim, zielonym, szarym, piaskowym...

Zarówno w budynku głównym, jak i oddziałach zamiejscowych dzień minął na pląsach, tańcach, wspólnych zabawach, konkursach oraz aktywności twórczej.

"Świętowaliśmy, poznając miasta leżące nad Wisłą, historię ich powstania, zabytki, a także śpiewając, tańcząc i wykonując twórcze prace plastyczne. Zabawa była tak udana, że wspólnie z naszymi paniami postanowiliśmy podzielić się wrażeniami i zdobytą wiedzą z innymi dziećmi - dziećmi z grupy IV z Przedszkola nr ... (do grupy IV uczęszczają dzieci czteroletnie).

16 listopada wyruszyliśmy w dobrych nastrojach do pobliskiego przedszkola, niosąc mapę Polski, przeróżne ciekawe obrazki oraz drobiazgi przydatne do wspólnej zabawy. Po bardzo serdecznym powitaniu, podczas zajęć, zapoznaliśmy młodszych kolegów z przypowieścią o powstaniu rzeki Wisły - fragmentem książki Elżbiety Ostrowskiej "Narodziny rzeki"- "Opowieść o dwóch źródłach", z legendą o powstaniu Krakowa - fragmentami utworu A. Świerszczyńskiej "Jak Krak zbudował Kraków" oraz z fragmentem wiersza W. Baldalskiej "Toruńskie pierniki".

My, Noski Klonowe już wiedzieliśmy na ten temat, co nieco.

Najprzyjemniejsza jednak była dla nas degustacja pierników - to Toruń je dla nas przygotował!
Gdy Wisła dopłynęła już do Bałtyku - król mórz - Neptun miał dla nas zadanie. Okazało się, że szuka on dworzan na swój dwór. Dworzanie mieli być sprawni i silni. Podczas zabawy "Kostka muzyczna" okazało się, że zarówno dzieci z naszej grupy i z grupy IV mogą nimi zostać.

Po udanej zabawie wróciliśmy do naszego przedszkola. Teraz to my będziemy gościć u siebie dzieci z grupy IV. O czym ciekawym nam opowiedzą? Jak myślicie?"
29.11.2012
Marzena Grzęda