"Poczytaj nam Mamo, poczytaj nam Tato " undefined

"Poczytaj nam Mamo, poczytaj nam Tato "

Codzienne czytanie dzieciom jest niezwykle ważne dla ich rozwoju zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Czynność ta jest łatwa, nie wymaga od nas, dorosłych, szczególnego przygotowania, jest przyjemna i inspirująca także dla czytającego, nic nie kosztuje, gdy korzystamy z biblioteki czy wymieniamy książki z innymi rodzicami. W tym roku "Żabki" zapraszają swoich Rodziców do czytania bajek dzieciom w przedszkolu. Akcję "Poczytaj nam Mamo, poczytaj nam Tato" rozpoczęła Mama Wojtusia prezentując cztery ulubione bajeczki swojego synka. Spotkanie było również okazją do wspólnej zabawy, a zakończyło się słodką niespodzianką. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy kolejnych Rodziców do wspólnego czytania oraz zachęcamy do codziennego czytania dzieciom w domu.

Opracowała: Renata Janeczko
Lidia Łuczak