Podróż dookoła świata z biblioteką. undefined
Dzień Bibliotekarzy

Podróż dookoła świata z biblioteką.

10 maja nasze Przedszkolaki zostały zaproszone do Publicznej Biblioteki w Kłaju, w związku z obchodzonym tygodniem bibliotek. Tym razem Panie Bibliotekarki przygotowały dla dzieci podróż dookoła świata. Nasze Pszczółki wybrały się na Czarny Ląd Afrykański a Biedronki poleciały na koniec świata aby poznać Australię. Obie grupy odszukały swoje kontynenty na mapie. Dowiedziały się jakie zwierzątka mogą spotkać na miejscu i jakie krainy geograficzne mogą podziwiać. Poznały także zwyczaje plemion zamieszkujących te kraje a także miały możliwość zatańczyć do muzyki regionalnej. Wielki podziw wzbudził dżidżeridoo- instrument muzyczny plemion australijskich. Dzieci starsze usłyszały również o klęskach jakie nawiedzają kraje afrykańskie (wojny, głód, susze). Młodsi natomiast zostawili po sobie pamiątkę w postaci wspólnego dzieła na wzór aborygeńskiej mozaiki. Choć była to podróż "palcem po mapie" wróciliśmy do przedszkola pełni wrażeń i z bagażem wiedzy, za co serdecznie dziękujemy Paniom Bibliotekarkom.
16.05.2016
Kinga Wilk