Podsumowanie  12 edycji programu " Czyste powietrze wokół nas"  w towarzystwie Seniorów undefined

Podsumowanie 12 edycji programu " Czyste powietrze wokół nas" w towarzystwie Seniorów

Zdrowie naszych dzieci jest dla każdego z nas najważniejszą sprawą. Palenie tytoniu jest wciąż niestety zjawiskiem powszechnym i stanowi jedną z głównych przyczyn zachorowań i umieralności w wieku dorosłym.
W celu zapobiegania rozpowszechniania się nałogu palenia papierosów oraz propagowania troski i odpowiedzialności za czystość powietrza rok rocznie realizujemy w przedszkolu profilaktyczny program edukacyjny "Czyste powietrze wokół nas".
I w tym roku program cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, rodziców oraz innych osób, z którymi współpracujemy.
Dzięki zaangażowaniu dzieci udało się zrealizować cele ogólne i szczegółowe oraz uzyskać pożądane efekty. Starsze przedszkolaki chętnie angażowały się w pracę na rzecz ochrony naszego zdrowia i środowiska.
Przez cały cykl realizacji programu głównym przewodnikiem dzieci był smok Danuś- pluszowa maskotka. Dinuś towarzyszył dzieciom we wszystkich działaniach. Przedszkolaki m.in.przygotowały przedstawienie prozdrowotne pt." Dary jesieni," które mogły zaprezentować przed rodzicami podczas na zajęć otwartych oraz w dniu 20 listopada 2019 r. przed goszczącymi w przedszkolu Seniorami z KERiI nr 3 w Sierszy, jak co roku zaproszonymi do naszej placówki z okazji Dnia Seniora.
W czasie uroczystości, w której brała również udział pani JOLANTA KUBISTY - powiatowy koordynator programu profilaktycznego "Czyste powietrze wokół nas" z ramienia PSSE w Chrzanowie, został podsumowany przedszkolny konkurs plastyczny " Czyste powietrze nasza troską". Pani Jolanta Kubisty oraz pani dyrektor wręczyły laureatom konkursu dyplomy oraz nagrody.
W czasie tej sympatycznej imprezy w imieniu seniorów głos zabrała pani Wanda Ponisz, przewodnicząca KERiI. Dziękując dzieciom oraz pracownikom przedszkola za zaproszenie, upominki i życzenia, podkreśliła, jak ważny jest szacunek i okazywanie sympatii starszym osobom, którzy również, tak jak dzieci, potrzebują uwagi ze strony otoczenia.
Do zaproszonych gości zwróciła się również pani Magdalena Biedermann, koordynatorka realizowanego w przedszkolu programu "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM", zachęcając ich do przeczytania i zastosowania rad zawartych w broszurce "Jak zachęcić dzieci do jedzenia warzyw i owoców".
Miłym akcentem spotkania było także przekazania przez panią Barbarę Dębiec- radną Rady Gminy sporej ilości monet na akcję Góra Grosza, w której nasz przedszkole bierze czynny udział od wielu lat.
Spotkanie zakończono wspólnym poczęstunkiem owocowymi szaszłykami oraz ciastem drożdżowym upieczonym przez panią Annę Kaletę oraz starszaków podczas zajęć kulinarnych.
Wieslawa Dudek