"Podzielmy się opłatkiem" - spotkanie wigilijne undefined
Boże Narodzenie

"Podzielmy się opłatkiem" - spotkanie wigilijne

"Hej! Kolęda, kolęda. Hej! Kolędy to czas..."

Ostatni przedświąteczny dzień w przedszkolu był dla dzieci z grup "PSZCZÓŁKI", "BIEDRONKI" i "MOTYLKI" dniem szczególnym.

W atmosferze oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia wszystkie przedszkolaki, wraz z wychowawcami i personelem stworzyli jedną, przedszkolną rodzinę, gromadząc się wokół wigilijnego stołu. Wsłuchując się w wersy Pisma Świętego przeniosły się na chwilę do Betlejem, gdzie na świat przyszła Boża Dziecina. Tradycyjnie dzielono się opłatkiem, składając sobie nawzajem serdeczne życzenia.

Później był czas na wspólne kolędowanie - śpiewanie kolęd i pastorałek przy akompaniamencie klarnetu oraz nagraniach z płyty CD. Repertuar był dosyć bogaty, a dzieci z entuzjazmem wyśpiewywały: "Chwała na wysokości".

Na zakończenie wigilijnego spotkania można było popróbować pysznych pierniczków, upieczonych w domu razem z mamami.
18.02.2013
Barbara Bryja