POKAZ RATOWNICTWA. ODDZIAŁ KOBYLNIKI undefined

POKAZ RATOWNICTWA. ODDZIAŁ KOBYLNIKI

W poniedziałek 17 lutego dzieci z gr. VI z oddziału Przedszkolnego w Kobylnikach wzięły udział w pokazie pierwszej pomocy prowadzonym przez instruktorów Medical STACH Ratownictwo Medyczne i Edukacja.
Podczas pokazu dzieci zdobywały wiedzę na temat udzielenia pierwszej pomocy
w przypadku zasłabnięcia, wychłodzenia, oparzenia czy skaleczenia. Przedszkolaki dowiedziały się też w jaki sposób należy wezwać pogotowie ratunkowe, wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej oraz jak prawidłowo ułożyć poszkodowanego. Po zakończonej prezentacji przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy m.in. bandażując ratowników oraz wykonując zewnętrzny masaż serca na fantomie.
Na zakończenie dzieci otrzymały "dyplomy Małego Ratownika".Dyrektor i nauczyciele dziękują panu Damianowi Stachowiakowi i pani Małgorzacie Jarmulak za przeprowadzenie profesjonalnego szkolenia.

19.02.2014
Małgorzata Jamroziak