POKAZOWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE DZIECI Z GRUPY "MOTYLKI" W SIEDZIBIE WSEI undefined

POKAZOWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE DZIECI Z GRUPY "MOTYLKI" W SIEDZIBIE WSEI

25 kwiecień 2013r
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców dzieci urodzonych w 2007 roku, których czeka jedno z najistotniejszych rozstrzygnięć dla przyszłości i rozwoju dziecka, tj. rozważenie: czy rozpocznie ono naukę w szkole jako sześciolatek, czy pozostanie na kolejny rok w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w czwartek 25 kwietnia dzieci z grupy "Motylki" wraz z nauczycielami i rodzicami udały się na wycieczkę na pokazowe zajęcia edukacyjne do siedziby Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie przy ulicy Mełgiewskiej.
Podczas 45-minutowych zajęć dzieci miały możliwość sprawdzenia się w roli ucznia I klasy. W tym czasie rodzice i nauczyciele obserwowali zajęcia przez "lustro weneckie" wspólnie z psychologiem, który komentował na bieżąco zachowania dzieci. Dzieci rozwiązywały zadania z przeliczania, dodawania, orientacji w schemacie ciała, orientacji w przestrzeni i na kartce papieru, rozróżniania kolorów, wyróżniania głosek w wyrazach oraz bezpiecznych zachowań na drodze.
Po zakończeniu zajęć zorganizowany został słodki poczęstunek dla przedszkolaków, a rodzice mieli możliwość spotkania z psychologiem i pedagogiem, który przedstawił wnioski z zajęć i odpowiadał na pytania i wątpliwości Rodziców.
Dzieci świetnie poradziły sobie ze stawianymi przed nimi zadaniami. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w szkole.

Informujemy, że w ramach działań, dotyczących obniżenia wieku obowiązku szkolnego, w Psychologicznym Centrum Diagnozy i Terapii w Lublinie ul. Mełgiewska 7/9 pokój 06 uruchomiony został Punkt Konsultacyjny dla rodziców i nauczycieli. Punkt działa w każdą środę, w godz. 1400-1700. W tym czasie możliwy jest także telefoniczny kontakt z psychologiem i pedagogiem (numer telefonu 81 749 32 20) lub za pomocą e-maila: [email protected]. Punkt zapewnia możliwość przeprowadzenia diagnozy dojrzałości szkolnej, terapii psychologicznej i pedagogicznej, a dla uzdolnionych dzieci 6-letnich zajęcia stymulujące intelekt pod tytułem "Zanim zaczną…..".

26.04.2013
Nauczycielki Przedszkola