POLICJANCI Z WIZYTĄ W NASZYM PRZEDSZKOLU undefined

POLICJANCI Z WIZYTĄ W NASZYM PRZEDSZKOLU

,,Przedszkole jest miejscem zapewniającym dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych"
Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego

Nie bez przyczyny BEZPIECZEŃSTWO jest tu wymienione jako pierwsze. Przyglądając się bliżej podstawie programowej zauważymy, że bezpieczeństwu właśnie poświęcony jest jeden z 15 obszarów wychowania i kształcenia.

5 grudnia do naszego przedszkola zawitali
funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Sławnie.

Dzieci wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków.
Serdeczna Pani policjantka zaprezentowała policyjny mundur, zwracając uwagę na jego kolorystykę i sprzęt. Dzieci mogły przymierzyć policyjną czapkę oraz obejrzeć kajdanki.
Pszczółki, Biedronki i Wesołe Skrzaty zapoznały się:
* z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze,
* z zasadami prawidłowego przejścia przez jezdnię,
* jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.
Funkcjonariusze przypomnieli również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe oraz przypomnieli numery alarmowe.
Policjanci uświadomili przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami.
Nasi goście opowiedzieli również o swojej codziennej pracy w zawodzie.
Na zakończenie spotkania, dzieci dostały upominki w postaci książeczek edukacyjnych, a przedszkolaki dziękując za cenne rady wręczyły własnoręcznie wykonane PODZIĘKOWANIE.
Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Komendy Miejskiej Policji w Sławnie za przeprowadzenie prelekcji wnoszącej wiele korzystnych wiadomości w życie naszych podopiecznych.
06.12.2013
Aleksandra Gancarz