POLSKO ŚPIEWAM DLA CIEBIE  KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ DLA DZIELNICY PODGÓRZE undefined

POLSKO ŚPIEWAM DLA CIEBIE KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ DLA DZIELNICY PODGÓRZE

Jak kształtować uczucia patriotyczne i przywiązanie do rodzinnego kraju u przedszkolaka, dla którego pojęcie ojczyzna jest pojęciem abstrakcyjnym?
Najlepiej piosenką.
Dlatego dzieci z grupy 9 "Kraina Mądrości" z Samorządowego Przedszkola nr 11
im. Misia Uszatka wyśpiewują miłość do Polski i na co dzień i od święta.
Tym razem wzięły udział w konkursie pieśni patriotycznej zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 129 "Skrzaty".
Konkurs odbył się w dniu 26 kwietnia 2018 roku w Szkole Muzycznej przy ul. Józefińskiej.
Natalia Rumian zaśpiewała bardzo wzruszającą piosenkę pt. "Miasto 44", opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Wspaniałym wykonaniem wywalczyła III miejsce w kategorii soliści.
Maja Kluza, Kinga Rybka i Oliwia Plaskota w kategorii zespoły wywalczyły II miejsce śpiewając piosenkę "Od morza aż do Tatr" autorstwa Moniki i Mateusza Kluzów.
Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.
Wiola Jadach