Pomagamy zwierzętom prztrwać zimę - grupa IV undefined

Pomagamy zwierzętom prztrwać zimę - grupa IV

Wychowanie dla poszanowania przyrody jest bardzo ważne w edukacji przedszkolnej. Poznawanie środowiska naturalnego, jego bogactw i różnorodności, wzajemnych powiązań to elementy edukacji ekologicznej bardzo często występujące w codziennej pracy z dziećmi. W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy IV dowiedziały się w jaki sposób można pomagać zwierzętom przetrwać zimę, poznały gatunki ptaków, które pozostały w Polsce w czasie zimy oraz rodzaje nasion czy pokarmów, które można im podawać. Świetną zabawą okazało się rozpoznawanie tropów leśnych zwierząt, które można spotkać w lesie w czasie zimy. Na zajęciach plastyczno-technicznych dzieci włożyły dużo serca w malowanie i ozdabianie karmnika, jednocześnie zadanie to, sprawiło im wiele radości. Z dumą podziwiały efekty swojej pracy.
13.01.2018
Sylwia Baja