"Potrafię niemiecki śpiewająco" undefined

"Potrafię niemiecki śpiewająco"

W dniu 09.06.2013r. wychowankowie przedszkola w składzie Helena Larysz, Nadia Suchostawska, Łukasz Sobota i Filip Gonsior reprezentowali placówkę w GMINNYM KONKURSIE ŚPIEWANIA PIOSENEK W JĘZYKU NIEMIECKIM "ICH KANN DEUTSCH SINGEND".Konkurs odbył się w ramach Festynu Rodzinnego na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Raszowej i uczestniczyły w nim placówki przedszkolne i szkolne gminy Tarnów Opolski. Projekt miał na celu zaprezentowanie i popularyzację niemieckiej muzyki biesiadnej, tzw.szlagrów, jak i piosenek dziecięcych.Dzieci przedszkolne z Kosorowic przygotowały i wykonały dwa utwory, które odniosły sukces w formie zajęcia drugiego i trzeciego miejsca na podium. Solowa piosenkę pt." Es war einmal ein Apfel" wykonała Nadia- II miejsce, Helena,Łukasz, Nadia, Filip zaśpiewali razem piosenkę: "Ich bau dir ein Schloss"- III miejsce.Naszym artystom gratulujemy.
26.06.2013
Barbara Soja