Relacje

Subskrybuj
Powitanie jesieni

Powitanie jesieni

Było kolorowo, smacznie i cynamonowo…

W Przedszkolu w Lusławicach Pierwszy Dzień Jesieni był wyjątkowo atrakcyjny.
23 września 2015 r. dzieci wraz z wychowawcami wyruszyły na wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych oznak nadchodzącej pory roku. Po śniadaniu wyruszyliśmy autokarem do Zakliczyna na spotkanie z p. Matyldą Nowak w przydomowym ogrodzie. Na początku każdy przedszkolak mógł przekonać się jak odżywiają się gołębie, a także domowe zwierzątka. Następnie wybraliśmy się na spacer po ogrodzie. Maluchy z uwagą słuchały dźwięków wydawanych przez odstraszacze elektroakustyczne dla kreta. Z bliska podziwiały rośliny zdobiące jesienny ogród - zioła, winorośle, krzewy. Dzięki temu dzieci przekonały się, że jesień w ogrodzie to czas kolorów, a jesienny ogród jest pełen przebarwiających się liści i jesiennych kwiatów.
Dzieci chętnie skorzystały z placu zabaw, wykorzystując możliwość zjazdu na zjeżdżalni. Po ruchowych atrakcjach czekał odpoczynek i poczęstunek. W prezencie od gospodarzy wszyscy otrzymali cynamonowe ciasteczka. Uczestnicy spotkania mogli ze smakiem zjeść po ciasteczku w kształcie serduszek, podczas gdy Pani Matylda wraz z mężem zaprezentowała domową hodowlę patyczaków. Niecodzienny widok tych zwierzątek wzbudził w dzieciach ogromne zaciekawienie. Żegnając się z gospodarzami otrzymaliśmy kosz winogron, który zasilił przedszkolny kącik przyrodniczy.
Kolejnym punktem wycieczki był przejazd autokarem do Faściszowej w rodzinne strony p. Matyldy. Cała grupa podziwiała okazały dąb ADAM zasadzony dnia 11.11.1921 r. dla uczczenia 8 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Z wielkim zapałem odbyło się mierzenie ,,Adama”, dzieci wspólnie z wychowawczyniami dokonały pomiaru drzewa. Następnie zbierały dary jesieni, które wzbogaciły kąciki przyrodnicze w salach przedszkolnych. Wszyscy uczestnicy wycieczki z zapałem gromadzili żołędzie, liście, orzechy laskowe, a także jabłka. Wycieczka umożliwiła dzieciom spędzenie czasu na świeżym powietrzu, obserwację oznak jesieni, a także poznanie perełek najbliższej okolicy. Pogoda dopisała, a wspólnie spędzone chwile bardzo wszystkim się podobały. W najbliższym czasie z chęcią powtórzymy taką wyprawę!
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.