Powitanie wiosny! undefined

Powitanie wiosny!

.....Tam daleko gdzie wysoka sosna, maszeruje drogą mała wiosna.
Na 21 marca - pierwszy dzień wiosny - wszyscy czekali z niecierpliwością, bo przecież każdy chce by było już ciepło i bociany przyleciały. Przedszkolaki z grupy "Kaczuszki" wspólnie ze Szkołą Podstawową w Starym Gronowie postanowiły pożegnać panią Zimę i przywitać Wiosnę. Również wszystkie dzieci z Przedszkola w Debrznie szumnym korowodem przeszły po okolicy przeganiając resztki zimy. Zanim jednak to zrobiły, obejrzały występ na powitanie wiosny wykonany przez Biedroneczki i Niedźwiadki. Było barwnie, kolorowo, wesoło , wiosennie i pysznie, nie zabrakło ogniska, w którym to spłonęła Marzanna, symbolizując odejście mroźnej i długiej zimy. Marzanna marcowa panna za siódmy las, za siódmy las... Tak śpiewaliśmy i zimę przegoniliśmy.

Relacja: Magdalena Gondor, Monika Sosnowska
25.03.2014