POWITANIE WIOSNY undefined

POWITANIE WIOSNY

Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością wyczekują zbliżającej się wiosny. Związana z tym była również tematyka zajęć ubiegłego tygodnia. Przedszkolaki dowiedziały się co zwiastuje nadejście wiosny i wyruszyły na spacer w ich poszukiwaniu. Poznały pierwsze wiosenne kwiaty oraz same wykonywały przebiśniegi i krokusy różnymi technikami plastycznymi. Rozwijały nie tylko wiedzę przyrodniczą i zmysł estetyczny - wiosenna tematyka sprzyja także wielu zabawom ruchowym. Dzieci wspólnie porządkowały i dekorowały przedszkole sale i wykonały kukłę Marzanny.
Dnia 20 marca spragnieni ciepła i zieleni, przyozdobieni w wiosenne barwy, wyruszyliśmy w wesołym korowodzie, aby "pożegnać zimę i powitać wiosnę". Kolorowy pochód zakończył się na placu przedszkolnym, gdzie dokonaliśmy symbolicznego spalenia Marzanny, któremu towarzyszył głośny śpiew i skandowanie przedszkolaków.
Wszyscy mamy nadzieję, że już wkrótce wiosna zawita do nas na dobre...
21.03.2015
Jolanta Zawadzka