Powitanie Wiosny!  undefined

Powitanie Wiosny!

Dzisiaj w Naszym przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny!
Od samego ranka czekała na dzieci niespodzianka. Każda grupa otrzymała list od Bociana, pomocnika Pani Wiosny. W liście znajdowały się wskazówki oraz mapa z planem ogrodu. Z tej okazji wszystkie grupy uczestniczyły w podchodach na ogrodzie przedszkolnym - w poszukiwaniu kolorowych kopert z zadaniami od Bociana i Pani Wiosny.
Uczestniczyliśmy w wiosennej gimnastyce, graliśmy w kalambury, układaliśmy obrazki z kamieni, tańczyliśmy do piosenki "Leśne Duszki", szukaliśmy oznak wiosny w piaskownicy, układaliśmy wiosenne puzzle, sadziliśmy kwiatki i rysowaliśmy wiosenną łąkę!
Na końcu spotkaliśmy się na środku ogrodu, gdzie odwiedził nas Gość - Bocian! Zaśpiewaliśmy dla niego piosenkę "Kle kle Boćku", po czym serdecznie pożegnaliśmy miłego gościa.
Ostatecznie pożegnaliśmy Zimę i przywitaliśmy Wiosnę poprzez symboliczne spalenie Marzanny ;)
Witamy Wiosnę!
21.03.2018